Маріупольський бізнес-інкубатор М.START

Це нова та сильна бізнес-спільнота міста, розвиток потенціалу малого та середнього бізнесу, удосконалення знань та навичок підприємців, робота з експертами та менторами з питань бізнесу, обмін досвідом, запровадження нових ідей, стратегій розвитку та реалізація власних бізнес-проєктів.
ЩО ОТРИМАЄ УЧАСНИК

ВИЗНАННЯ БІЗНЕС-СПІЛЬНОТИ, ДОСВІД, НОВІ ЗНАЙОМСТВА ТА ЗВ'ЯЗКИ!

Що очікувати

ПРОВЕДЕНО ПЕРШИЙ ВИПУСК інкубатора

0-03

НЕТВОРКІНГ

Простір в якому бізнес може рухатися та розвиватися за допомогою унікальної та ефективної середовища.

Навчання

Покрокова стратегія розвитку бізнесу від ідеї створення до повноцінної реалізації, розвиток своїх навичок і досвід від експертів.

Контакти

Маріупольський міський центр підтримки та розвитку малого та середнього бізнесу - Ваш вірний помічник в пошуку будь-яких контактів.

Досвід заснований на практиці

Ментори інкубатору

Бізнес-консультанти та підприємці з чималим досвідом у підприємництві, реалізації проєктів, наставництві та бажанням поділитися навичками з підприємцями-початківцями.

Катерина Файновська

«Вмію створювати бізнес – проєкти, з нуля та без інвестицій»

Майже вся діяльність ментора першого марійпольського бізнес-інкубатору M/START пов’язана з IT.

Після закінчення університету працювала у двох великих компаніях, одна з них – американска Royal Caribbean, друга – CitySites – біля витоків якої вона стояла.

«13 років тому, коли я працювала менеджером з реклами на міському сайті, про мене говорили: “Прийшла дівчинка з інтернету, потрібно їй грошей дати.

Сьогодні моя компанія – mofy.life – це міжнародний онлайн сервіс для збереження особливих моментів. Зберігати особливі моменти в гаджетах- небезпечно. Техніка ламається. Тому ми створили простий і зручний онлайн конструктор для замовлення фотобуков / магнітів / картин.
Я працюю як викладач курсу “Підприємництво” в Beetroot Академії. 

Також був досвід менторства в програмі литовського уряду, яка проходила в Маріуполі в 2018 році. Нас вчили принципам менторства. І саме на практиці я успішно супроводжувала кілька людей»,- зазначає Катерина Файновська.

Олександр Іорданов

«Хочу брати участь в якості наставника / ментора, цікаво вплинути на результат підприємців, поділитися своїм невеликим досвідом.

Вважаю, що ключовий фактор успішної діяльності для підприємця – це погляд з боку і допомога у виявленні проблеми та базові способи її вирішення».

Олександр – керівник кампанії «AI STUDIO», консультант з реклами та інтернет – маркетингу.
Досвід роботи у сфері підприємництва – 6 років, власний бізнес- 4 роки.

Фінансові розрахунки, бухгалтерія, управління (постановка завдань, контроль виконання), мотивація співробітників (прогули, запізнення, неякісне виконання роботи), стандартизація бізнес-процесів (посадові інструкції, оргстуктура, блок-схеми робіт і т.д.)- про все це Олександр розповість, спираючись на досвід діяльності власної кампанії.

Андрій Дьяконов

«Я розробив велику кількість програм, що стосуються бізнесу, освіти, екології та іншого. На мою думку, вони здатні змінити життя маріупольців на краще»

Діяльність ментора першого маріупольського бізнес-інкубатору M.START пов’язана з будівництвом, у цій сфері він має 25-річний досвід роботи.
  • Потренувати стратегічне мислення та обмінятись досвідом у вирішенні проблемних питань становлення власного бізнесу.
  • Знайти інструменти та рішення для забезпечення актуальних потреб МСБ на прикладі реальних бізнес-ситуацій та кейс-спічів.
  • Налагодити контакти з великою кількістю представників бізнесу різних сфер.
Саме ці теми стануть наскрізними на діалоговому майданчику учасників бізнес – інкубатору та ментора, маріупольського підприємця Андрія Дьяконова – людини, яка вміє чітко ставити цілі, виділяти пріоритети, наполегливо йти до них та неодмінно досягати.

Ольга Пікула

«З власного досвіду можу зазначити, що підприємництво - це про сміливість, про постійні злети і падіння, про вміння аналізувати, реагувати, а головне - визнавати свої помилки. Вірю у наше завдання – зробити Маріуполь найкомфортнішим містом для розвитку бізнесу!»

Депутат Маріупольської міської ради, директор Центру вивчення англійської мови «OXFORD» з 2015 року, більше року очолювала Центр підтримки та розвитку МСБ.
  •  удосконалити навички ведення підприємництва;
  • створити бізнес-стратегію;
  • проаналізувати ринок;
  • навчитись керувати проєктом;
  • розробити якісний пітчинг ідеї.
Всі ці аспекти розвитку власного бізнесу Ольга Пікула розкриє на діалоговому майданчику з учаниками першого бізнес – інкубатору м. Маріуполь.
Критерії відбору менторів:

Программа інкубатору

Маріупольського бізнес-інкубатору М.START та проведуть навчання в режимі оффлайн для представників малого та середнього бізнесу у м. Маріуполь.

Програма буде складатися з 3 етапів
(запуск, інкубація, підготовка та пітчинг)
і буде структурована таким чином:

Буде складатися з наступних заходів:

– семінари з обміну знаннями (в основному онлайн, але, по можливості, в приміщенні Центру), що проводяться консультантами Маріупольського міського центру підтримки та розвитку малого і середнього бізнесу по створенню і запуску інкубаційної програми з акцентом на методологію, зміст і структуру, кращі практики та сталість;
– відбір тренерів і наставників для онлайн-і оффлайн-сесій курсу, що включатиме залучення провідних українських експертів з досвідом роботи в галузі підприємництва / бізнес-адміністрування / інвестицій / бізнес-коучингу; ці заходи будуть виконуватися Центром.
– розробка та виготовлення онлайн-навчального курсу і друкованого довідника “Маріупольського бізнес-інкубатора” за участю провідних українських експертів за такими 8 темами (підлягає затвердженню і розробці спільно з організацією-консультантом на етапі 1):
01
Введення в підприємництво (дизайн-мислення, тайм-менеджмент, особиста ефективність, інші необхідні інструменти для підприємців);
02
Бізнес-стратегія і антикризове управління;
03
Аналіз ринку та валідація бізнес-моделі;
04
Управління талантами і кадрова стратегія;
05
Маркетинг, продажу, ефективна PR-стратегія і бренд-стратегія (таргетинг на аудиторію, цифровий маркетинг, обслуговування клієнтів);
06
Оперативне планування і управління проєктами;
07
Фінансовий менеджмент (грошовий потік, баланс, точка беззбитковості, звіт про прибутки і збитки);
08
Пітчинг і збір коштів (методи сторітеллінга, тренінг «Пітч інвесторів», сесія за доступними донорським програмам і можливостям фінансування.
– створення спеціальної цільової сторінки Маріупольського бізнес-інкубатора і запуск комунікаційної кампанії в соціальних мережах;
– процес подачі заявок та відбору, реєстрація учасників: проєкт розпочнеться з семінарів з обміну знаннями, організованих для Маріупольського міського центру підтримки та розвитку малого і середнього бізнесу. Незабаром після цього відбудеться прийом заявок, відбір та зарахування учасників. Маріупольський міський центр підтримки та розвитку малого і середнього бізнесу організовує індивідуальні онлайн-співбесіди для ретельного відбору 10-15 високопотенційних кандидатів для участі в інкубаційному програмі.
Спонсор затвердить остаточний вибір тренерів, наставників та інших експертів.

Ментори та експерти, координовані Центром, будуть виконувати такі завдання:

– проведення 8 вищезазначених тренінгів (1 модуль на тиждень) в онлайн-і оффлайн-режимі для учасників Інкубатора;
– проведення менторських сесій з питань можливостей фінансування, що надаються місцевими органами влади, міжнародними організаціями розвитку та фінансовими організаціями, приватними інвесторами та іншими джерелами.
На етапі інкубації учасники матимуть можливість представити свої бізнес-ідеї тренерам і наставникам, а також своїм колегам, щоб отримати проміжний зворотний зв’язок та рекомендації. На основі зворотного зв’язку учасники отримають спеціальну підтримку з боку Центру підтримки та розвитку малого і середнього бізнесу і тренерів, аби відшліфувати або скорегувати свої ідеї / бізнес-моделі, щоб вони краще відповідали ринку. Таким чином, Маріупольський міський центр підтримки та розвитку малого і середнього бізнесу та Спонсор зможуть краще зрозуміти, який вид індивідуального коучингу / наставництва необхідний і затребуваний, і відповідно спланують участь тренерів.
• Ментори і експерти Центру допомагатимуть учасникам проєкту в подальшому розвитку і зміцненні бізнес-ідей, надаючи учасникам доступ до коворкінгу Центру, а також до коучингових і менторських сесій за запитом. Можливість коворкінгу також спрямована на те, щоб забезпечити передачу знань і пірінговий обмін (якщо це можливо в нинішніх обставинах).
• Маріупольський центр МСБ буде консультувати і допомагати учасникам в пошуку фінансування та інвестицій через доступну фінансову підтримку, кредити і донорські програми, венчурні фонди, інвесторів;
• Учасники проєкту закінчать навчання в демо-день, де вони виступлять перед журі. До складу журі увійдуть представники Маріупольського Центру МСБ, відібрані тренери, успішні місцеві підприємці, інвестори і кредитори, а також представники EFSE DF. EFSE DF, які нададуть переможцю нагороду в розмірі 3000 євро.
Команда Маріупольського центру МСБ буде відповідати за загальне управління проєктом і його реалізацію, а також за подальшу розробку навчальних програм, формату семінарів / тренінгів і координацію календаря заходів з тренерським і менторським пулом.

Розпочинаємо набір учасників

Які зможуть якісно, цікаво та БЕЗКОШТОВНО вдосконалити свої професійні навички.
УЧАСНИКАМИ МОЖУТЬ СТАТИ

01. Люди, які мають бізнес-ідеї або концепції бізнес-проєкту

02. Підприємці або бажаючі стати підприємцем

ПРОЦЕС ВІДБОРУ УЧАСНИКІВ:

ЩО ОТРИМУЄ УЧАСНИК:

Очікування та результат

Новини та події